Témy


Otváracia téma: Historia larpu na slovensku a dovody sucasneho stavu (Moškes)

 

Eliška

Akú má hráč istotu/záruku, že za svoje peniaze dostane primeranú zabavu

 

Štelmi (nakoľko je chorý, je to aj s jeho poznámkami)

larpy.sk – pracujem na dokončení systému, v ktorom fungujeme ako oztko. zahrna spravu dokumentov, udalosti – aj s tvorbou webstranky akcie, spravu fakturacie, cashflow, platobne moduly a podobne. ak chcete pockat pokial sa to otestuje u nas v oztku mozem to nahodit potom ako larpy.sk.

organizovanie larpov na slovensku. – je toho malo a o nicom sa nevie. to je pravda. moja otazka znie ci su na obzore novi orgoviaa ci stari orgovia este planuju organizovat. ak ano tak ci to robia a chcu robit ako jednotlivci, nezavysle skupiny, alebo ako oficialne registrovane organizacie.

asociacia larpov na slovensku – tema o ktorej sa diskutovalo na jar. je to fajn myslienka ale z mojho pohladu este nezrealizovatelna. ak si na to trufame tak ok podporim vas, no otazka znie kto bude v cele, kto to bude spravovat riadit a kto sa tomu bude venovat. tu plati pravidlo bud sa tomu venovat naplno, alebo vobec. skor by som bol za nepisanu asociaciu larpov, resp zmenim nazov alianciu organizatorov larpov. ich vypomoc navzajom. ci uz kulisami alebo hracmi ucastou a proste podporovat sa navzajom. ak toto dame potom je z mojho pohladu mozne zrobit asociaciu ako spolocnost.

zavedenie štandardov – toto je horúci zemiak na východe. zavedenie štandardov, ktoré ak dodržia hráči aj organizátori, tak zdvihneme úroveň larpov o lvl hore. jedná sa tu o zavedenie štandardov obaľovania zbraní – nič proti erkenovi, ale s obaľovaním to preháňa. teraz prichádzajú nové typy zbraní z húrky od hobbitú. zbrane máme odskúčané v masovke. ale zas niekto si chce stále vyrábať svojpomocne zbrane. je to super, ale nech nejako vyzerajú. mmy máme vypracovaný jeden návrh tohoto bodu, ale prednášať ho budem na jar, ak sa nám tu osvedčí (predsa budem mať istotu že netlácham, ak to bude otestované).

 

Shade

LARPy budú ziskové alebo mŕtve

Spolupráca medzi organizátormi na LARPoch

 

Lucka

Spropagovanie a využívanie LARPy na Slovensku

  • Takmer 800 fanúšikov na FB
  • Každý org môže dostať práva na postovanie
  • Všetky LARPy v kalendári a zdielané, prípadne LARPy na Slovensku pridané ako organizátor

Ja som ochotná do toho vrážať čas, ale je na orgoch aby mi dodali info. Stačí sa mi ozvať a vieme všeličo vymyslieť #aksimedzi800fanusikminenajdetehracovtakjeniecozle #marketing

 

Maťo Moško

Spolupráca s ČR – larpovadatabaze.cz, ceski larpisti a ceske larpove timy

  1. Historia larpu na slovensku a dovody sucasneho stavu
  2. Larp ako umenie – je to u nas mozne, naco je to dobre a co pre to treba urobiť