Slovíčko o prednášajúcich


Každý z prednášajúcich má cenné skúsenosti s organizáciou LARP-ov a všetci sú ochotní sa o ne podeliť s ostatnými a predať svoje poznatky aj novým, potencionálnym organizátorom.


mosko

Matej “kaMoško” Moško

Event Horizon

Divadelník a divadelný kritik, ktorý sa venuje prienikom divadla s nedivadlom. Mohli ste sa zúčastniť jeho LARPu Mierotvorca po celom Slovensku.

Ako získať hráčov:

Prečo a ako môže LARPová terminológia škodiť LARPovým hrám

 

 

 

 

untitled

Roman „vizi“ Vizváry

o. z. Schatmansdorf Častá

Lektor, zabávač, aktivista, pseudointelektuál a amatérsky filmárik, vám mohol skrížiť cestu na LARPoch Kráľovstva vína, na ktorých organizácií sa podieľal. Jeho prednáška sa bude zaoberať nástrojami propagácie podujatia.

Ako získať hráčov:

Nástroje pre propagáciu LARPu – od Facebooku po videá

Kostýmy:

Fundraising a komerčné aktivity ako spôsob získania zdrojov na LARP

 

untitled1

Michal „Stelmi“ Štelmák

LARP klub Košice o.z.

Michal “Stelmi” Štelmák je celoživotný larpista, ako hráč tak aj organizátor. Jeden zo zakladateľov a v súčastnosti predseda občianskeho združenia LARP klub Košice. Venuje sa prevažne skvalitneniu herných miest a kostýmov pre larpové akcie.

Kostýmy:

Kostýmy, ich príprava a použitie na larpoch

Ako získať hráčov:

Chcem začať s larpom, ale bojím sa

Gamedesign:

Vzhľad cena a vizáž lokačiek na larpoch

10420175_10202134561084732_8076887706206546174_n

Branislav „Erken“ Skrečko

EH Games

Organizovaniu LARPov sa venuje od roku 2003. Spolu s Marošom „Havlom“ Gogom tvoria od roku 2013 organizátorské larpové duo „EH games“. Holduje predovšetkým (ale nie výlučne) organizovaniu komorných larpov.

 

Gamedesign:

Robím dobrý komorný LARP a viem o tom

 

 

 

523945_4411272124681_613349344_n

 Zdenko „Lindon“ Vozár

Ismo & Lindon Veselá dužina production

     Zdenko Vozár, profesne historik a religionista študujúci rituálne konanie a transfer konceptov. Hráč a organizátor LARPov od roku 2005, zakladajúci člen Aglaranoncov a Veselej dužiny. Venuje sa ako mestskému a komornému larpu s prvkami hororu, tak i fantasy, predovšetkým ale možnostiam ako doviesť larp k oficiálnemu performatívnemu umeniu. Pracuje na príbehotvorbe a rozvíjaniu zážitkov hráča. Hlavný organizátor (spolu s Ismom) na apokalyptickom fantasy larpe typu kroniky – Starí majstri (v Podskalí) a pomocný org na Kráľovstve vína.

 

Gamedesign:

Orgovia „došli“: Problémy, koncepty a riešenia 

 

 

šimon

Šimon „Dogyno“ Kravár

Event Horizon (ex. Chromé Vrany)

RPGčkar a LARPista, ktorý aj tak robí barmana, či čajovníka. Jeden zo spoluzakladateľov Chromých Vrán v Nitre, ktoré spáchali zopár komorákov, ktoré si odorgoval a striedavo odohral.

 

Kostýmy:

Výbava prvo-larpistu (pomoc, motivácia, na čo sa zamerať a čo ak ma to nebude baviť?)

 

 

shade

Michal “Shade” Grečner

Event Horizon

Či už si ho pamätáte ako administrátora SLADu alebo vedúceho LARPovej línie na SlavCone, je aj zakladateľom Event Horizon – organizácie usporadúvajúcej SHL.

Gamedesign:

Produkcia LARPu